Depresja a nadwaga – jak przestać zajadać smutki i przekonać swój mózg do odchudzania

Zmiany depresyjne mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała, ale również w wielu przypadkach to nadwaga prowadzi do znacznego obniżenia nastroju, czasem również depresji. Wiele osób ze względu na nieskuteczne wprowadzanie zmian żywieniowych nie widzi dla siebie nadziei. Narastające napięcie emocjonalne, nasilający się lęk, niepokój drażliwość i przygnębienie mogą prowadzić do pojawienia się stanów depresyjnych.

Według danych szacunkowych 78 proc. otyłych osób cierpi na depresję. W poczuciu beznadziejności mogą pojawiać się myśli samobójcze. Zmniejszanie dolegliwości związanych z otyłością może wpływać na poprawę samopoczucia chorego dlatego tak istotne jest holistyczne podejście do tematu, co daje pacjentowi szansę na poprawę jakości życia.

W trakcie warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia związane min. z wyznaczaniem realnych celów redukcji masy ciała, oceną własnych możliwości żywieniowych, hierarchię systemu zdrowego stylu życia, kontrolowanie i systematyczność jedzenia  a także zmiana własnego nastawienia do odchudzania i pozbycie się negatywnych przekonań.Ograniczona liczba osób. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rezerwacja miejsca poprzez e-mail oraz zatwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez organizatora.

Data: 22.03.2017, 18.00-20.00

Prowadzący: Patrycja Kłósek

Miejsce/adres: ul.Sportowa 13/2, Jaworzno

OrganizacjaPaleta Diet. Centrum Leczenia Otyłości

Grupa docelowa: wszyscy

Forma: warsztat