Depresja a nadwaga – jak przestać zajadać smutki i przekonać swój mózg do odchudzania

Zmiany depresyjne mogą prowadzić do zwiększenia masy ciała, ale również w wielu przypadkach to nadwaga prowadzi do znacznego obniżenia nastroju, czasem również depresji. Wiele osób ze względu na nieskuteczne wprowadzanie zmian żywieniowych nie widzi dla siebie nadziei. Narastające napięcie emocjonalne, nasilający się lęk, niepokój drażliwość i przygnębienie mogą prowadzić do pojawienia się stanów depresyjnych.

Według danych szacunkowych 78 proc. otyłych osób cierpi na depresję. W poczuciu beznadziejności mogą pojawiać się myśli samobójcze. Zmniejszanie dolegliwości związanych z otyłością może wpływać na poprawę samopoczucia chorego dlatego tak istotne jest holistyczne podejście do tematu, co daje pacjentowi szansę na poprawę jakości życia.

W trakcie warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia związane min. z wyznaczaniem realnych celów redukcji masy ciała, oceną własnych możliwości żywieniowych, hierarchię systemu zdrowego stylu życia, kontrolowanie i systematyczność jedzenia  a także zmiana własnego nastawienia do odchudzania i pozbycie się negatywnych przekonań.Ograniczona liczba osób. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest rezerwacja miejsca poprzez e-mail oraz zatwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez organizatora.

Data: 22.03.2017, 18.00-20.00

Prowadzący: Patrycja Kłósek

Miejsce/adres: ul.Sportowa 13/2, Jaworzno

OrganizacjaPaleta Diet. Centrum Leczenia Otyłości

Grupa docelowa: wszyscy

Forma: warsztat

Formularz zgłoszeniowy

Imię i nazwisko *

Adres email *

Telefon

Informacje dodatkowe

Skąd wiesz o nas

Akceptacja regulaminu* Przeczytaj treść regulaminu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu dla potrzeb przeprowadzenia warsztatów oraz w celach informacyjnych o innych wydarzeniach, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.)*

Udział w warsztatach w ramach akcji jest bezpłatny.
Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją, przyjdź dopiero po otrzymaniu mailem potwierdzenia o wpisaniu na listę uczestników na wybrany warsztat. Bardzo prosimy o punktualność - w przypadku spóźnienia nie będzie możliwości wejścia na warsztat.
We wszystkich miastach przez cały czas trwania akcji są prowadzone bezpłatne konsultacje z psychoterapeutami.

* pola obowiązkowe

Po wysłaniu formularza otrzymasz automatyczne potwierdzenie zgłoszenia.