FOTOKONKURS

Zbuduj wizualną opowieść na temat doświadczenia depresji i weź udział w konkursie fotograficznym „Pokaż mi to – kadry depresji”. Do wygrania książki o tematyce depresji!

Pokaż mi to - kadry depresji

Ludzie korzystają ze zdjęć, żeby opowiedzieć różne historie. Czasami jeden obraz może doskonale uchwycić moment i oddać emocje. Kiedy kilka zdjęć ułoży się w przemyślaną narrację, mogą powstać niezwykle bogate i żywe opowieści. Jest to rodzaj magii, do której chcielibyśmy was zaprosić.

W jaki sposób wziąć udział w konkursie:

  1. Wybierz kilka kadrów od 3 do 7, które w jakiś sposób nawiązują do depresji – tak jak ją rozumiesz, znasz z własnego doświadczenia lub zasłyszanego.
  2. Ułóż zdjęcia w historię, którą chcesz opowiedzieć, nadaj tytuł tej opowieści, a każdemu zdjęciu – numer porządkowy. Nie chodzi tu o jakość artystyczną, czy profesjonalną zdjęć, mogą to być kadry uchwycone telefonem komórkowym, liczy się wrażliwość i przekaz.
  3. Prześlij zdjęcia w formacie jpg, rozdzielczości co najmniej 400 pikseli w podstawie na adres : reakcjawdepresji@gmail.com
  4. Wybrane prace będzie można zobaczyć na stronie reakcjawdepresji.pl oraz na stronie FB: https://www.facebook.com/reakcjawdepresji .
  5. Autorzy, wysyłając prace na konkurs, przenoszą prawa autorskie na organizatora RE:akcji w depresji, Fundację 3 Biegun we Wrocławiu.
  6. Jury konkursu (Ogólnopolski Komitet Organizacyjny “RE:akcji w depresji”) wybierze prace w najciekawszy sposób przedstawiające istotę depresji.
  7. Autorzy trzech najciekawszych prac zostaną nagrodzeni książkami o tematyce psychologicznej z dedykacjami członkiń OKO Re:akcji w depresji.
  8. Termin nadsyłania prac: 8.03.2015 r. Ogłoszenie wyników konkursu: 20.03.2015 r.

 

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Czarna Owca

logo_czarna_owca_NEW


Prace nagrodzone w 2015 roku

Pierwsze miejsce zajęła Martyna Woch z Rybnika za cykl „Myślopęcznienie”

– za wielowymiarowe  ukazanie depresyjnej dynamiki  i poruszające  oddanie  międzyludzkiej rzeczywistości utraty i rozpadu relacji w depresji. 

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaniuk, Siemianowice Śląskie, za cykl „Złowieszczy spokój”

– za przejmujący obraz osamotnienia w depresji, rozumianej jako pustka i pozorny spokój, a także próbę ucieczki od siebie samego, która okazuje się niemożliwa.

Miejsce trzecie: Emilia Lubbe, Nowe, za cykl „Depresja to moja druga twarz”

– za oddanie sprzecznych emocji towarzyszących depresji, które na zewnątrz mogą przyjmować uśmiechnięty wyraz, czyli tzw. “drugą twarz”, skrywając ból i rozpacz. 

Wyróżnienie dla Iwony Wilczek, Bielsko-Biała, za cykl „Ulotne”

– za powiązanie problematyki obrazu własnego ciała z depresją oraz poetycko-reporterskie fotografie 

Wyróżnienie dla Wiolety Redosz, Warszawa za cykl „Etapy upadku”

– za mocne pokazanie, że doświadczając depresji targamy się między skrajnościami bólu i nicości, izolacji i krzyku, pragnienia życia i własnej ograniczoności.