O NAS

„RE:akcja w depresji” skupia środowisko terapeutyczne, oferujące profesjonalną pomoc w problemie depresji i zaangażowanych w bezpłatne działania na rzecz chorych, ich rodzin oraz osób z grupy ryzyka.

Członkinie Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego:

O nas

Psychoedukacyjna akcja społeczna – RE:akcja w depresji została zapoczątkowana przez dwie
wrocławskie psychoterapeutki Agnieszkę Roguską i Annę Szary.

Po co? Żeby zareagować na depresję, dzielić się wiedzą, „odczarowywać” i przeciwdziałać. Sporym zaskoczeniem inicjatorek akcji, było to jak lokalna inicjatywa w kolejnych latach zaczęła zataczać coraz szersze kręgi, przyciągając do siebie coraz więcej chcących zaRe:agować osób.

Co roku do RE:akcji przyłączają się nowe osoby ze środowiska psychoterapeutów, psychiatrów,
trenerów, artystów. Motywem przewodnim działań wszystkich zaangażowanych w akcję osób jest szerzenie wiedzy na temat depresji i jej skutków nie tylko dla osoby chorej, ale też dla całego systemu rodzinnego. Celem akcji jest uświadamianie wagi profilaktyki i dbania o swój dobrostan psychiczny i fizyczny.

Przy okazji wykładów czy warsztatów w niektórych miastach prowadzone są działania artystyczne, happeningi, wystawy, projekcje filmów.  Do akcji włączają się kluby, kawiarnie artystyczne, kina, szkoły jogi i inne miejsca a raczej ludzie w nich pracujący, którzy bezpłatnie oferują swój czas, wiedzę i zaangażowanie.

W 2014 roku zawiązał się Ogólnopolski Komitet Organizacyjny (OKO) w skład, którego weszły osoby odpowiedzialne za zarządzanie akcją. OKO – RE:akcji to: Anna Bal, Renata Mizerska, Natalia Żuk, Agnieszka Roguska i Anna Szary. Ponadto lokalnymi działaniami zarządzają: Cezary Repelewicz (Częstochowa), Dominika Kajdas-Ciupek (Jaworzno), Iwo Tarkowski (Jelenia Góra), Elżbieta Schabowska (Katowice i Nowy Targ), Maja Suwalska-Wąsiewicz (Łódź), Anna Wagner-Juszkiewicz (Szczecin), Magda Ostrowska (Trójmiasto), Renata Mizerska (Warszawa).

W każdym z miast organizowane są bezpłatne warsztaty, prelekcje, wykłady oraz konsultacje dla osób, które zainteresowane są problematyką depresji – jej profilaktyką i leczeniem.

Realizatorzy RE:akcji współpracują, także z mediami, celem dotrcia do jak najszerszego grona odbiorców, aby upowszechiać wiedzę na temat zdrowia psychicznego i zwiększać świadomość osób zainteresowanych temtem.

Co roku Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przebiega pod innym hasłem – w tym roku obchodzimy ten dzień pod hasłem – Depresja u kobiet.

Zapraszamy do szukania z nami swojej własnej RE:akcji na depresję – Agnieszka Roguska i Anna Szary