Rozbrajanie ciała – praca z ciałem w depresji i stresie.

Człowiek pogrążony w depresji traci kontakt z rzeczywistością, zwłaszcza z rzeczywistością własnego ciała. Zaprzeczając odczuwanym emocjom, wypierając je głęboko w nieświadomość skazujemy się na dolegliwości o znacznie bardziej destrukcyjnej sile.
Istnieje wiele sposobów, poprzez które nasze ciało informuje, że jakiś aspekt emocji nie został w odpowiedni sposób przepracowany. Do najczęstszych „masek” depresji należy: bezsenność, zmęczenie, bóle głowy i karku, bóle kręgosłupa, bóle w jamie brzusznej, utrata apetytu, chudnięcie, zaparcia, świąd lub pieczenie skóry, przewlekłe dolegliwości żołądkowo – jelitowe, kołatanie serca, ból i ucisk w okolicy serca.
Program zajęć skierowany jest do osób doświadczających szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, depresji, odczuwających duże przygnębienie oraz wszystkich zainteresowanych pogłębianiem świadomości ciała.
Zajęcia będą prowadzone w oparciu o techniki oddechowe, wizualizacji, poznawczo-behawioralne, ćwiczenia wibracyjne i ugruntowujące, relaksacyjne, ekspresyjne.

Data: 28.02.2015 13:00-15:00

Prowadząca: Paula Flores

Miejsce/adres: Joga Studio Grzegorza Naściera ul. Grzybowska 37A, II piętro

Organizacja: Psycha.styka www.psychastyka.pl

Grupa docelowa: dorośli doświadczający depresji i stresu

Forma: warsztat