Zmagasz się z nadwagą lub otyłością i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Próbowałeś setki diet i żadna w efekcie nie przyniosła skutku? Dochodzi do tego, że podczas ważenia sprawdzasz ile waży ubranie? Głodzisz się, a potem kompulsywnie się objadasz? Zajadasz nudę?
Powodów otyłości może być wiele. Najczęściej jest to zły styl życia, niezdrowe nawyki. Często mamy do czynienia z uzależnieniem od pewnej grupy produktów i równie często pojawiają się zaburzenia jedzenia.
Centrum z Krakowa jest jednym z ośrodków, które wspierają osoby zmagające się z problemami odżywiania i otyłości. Specjalistyczna opieka w tym zakresie została przedstawiana na stronie pod adresem https://www.centrumdobrejterapii.pl. Składa się ona z konsultacji i opieki dietetycznej, konsultacji lekarskich, opieki psychologicznej, a także z programu motywacyjnego i proedukacyjnego „Odżywianie dla zdrowia”.
W ramach opieki szczegółowo analizowany jest tryb życia pacjenta wraz z omówieniem miesięcznego jadłospisu i zwyczajów stosowanych podczas spożywania posiłków. Specjalista przygotowuje jadłospis według upodobań smakowych pacjenta, a następnie monitoruje postępy z realizacji założeń. Pacjenci diagnozowani są również pod względem stanów chorobowych, które mogą powodować lub wynikać z nadwagi i otyłości, a co za tym idzie, zostaje wdrożone leczenie farmaceutyczne bądź jego aktualizacja.
Grupa osób, która zmaga się z zaburzeniami odżywania, w tym z kompulsywnym jedzeniem, bulimią, anoreksją lub wymaga spojrzenia na problemy z nadwagą/otyłością z innej perspektywy, konsultowana jest z psychologiem. Jest to terapia wspierająca i lecząca zaburzenia pojawiające się w wyniku przybierania lub utraty wagi. Często leczenie dwutorowe, leczenie dietetyczne przy wsparciu psychologa, jest niezbędne, żeby znaleźć przyczynę powstawania otyłości u danego pacjenta.
Blog Centrum funkcjonujący na stronie internetowej pełni funkcje psychoedukacyjne. Można znaleźć tam m.in. artykuły dotyczące zaburzeń odżywiania się. Znajdziemy tutaj informacje dotyczące bulimii, anoreksji, jedzenia emocjonalnego, depresji towarzyszącej otyłości, zespołu jedzenia nocnego czy też patologicznego objadania się.