Dermokosmetyki na trądzik różowaty są stosowane przez coraz więcej osób dotkniętych tą chorobą. Cieszą się one pozytywną opinią zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Czym właściwie są dermokosmetyki oraz dlaczego są one tak skuteczne? Czy zastąpią one nam wizytę u specjalisty? Na co zwracać uwagę kupując kosmetyki na trądzik różowaty? Jakie właściwości mają poszczególne składniki dermokosmetyków? Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdziemy poniżej.
Dermokosmetyki – trądzik różowaty ustąpi, jeśli będziemy je właściwie używać
Co to są dermokosmetyki oraz jak jest stosować, aby uzyskać najlepsze rezultaty? Dermokosmetyki są to kosmetyki, za pomocą których możemy nie tylko pielęgnować skórę, ale i leczyć trądzik różowaty. Oprócz właściwości pielęgnujących tj. nawilżanie, odżywianie czy wygładzanie, mają one następujące właściwości lecznicze:
• antyseptyczne;
• przeciwzapalne;
• hipoalergiczne;
• złuszczające;
• regenerujące.
Dermokosmetyki do cery z trądzikiem różowatym łagodzą rozwój trądziku oraz objawy tj. pieczenie, swędzenie czy wypryski na skórze.
Jak stosować dermokosmetyki na trądzik różowaty? Możemy używać je profilaktycznie. Sięgając po specjalne kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym będziemy mogli cieszyć się piękną oraz zdrową skórą – o ile będziemy stosować je regularnie, czyli codziennie. Jeśli chcemy zapobiec rozwojowi trądziku, musimy zwracać szczególną uwagę na pielęgnację skóry. Wskazane jest stosowanie dermokosmetyków – najpóźniej w momencie, kiedy pojawią się pierwsze objawy trądziku. W ten sposób zahamujemy jego rozwój.
Kosmetyki dla cery z trądzikiem różowatym powinny mieć właściwy skład. Aby były one skuteczne i nie podrażniały dodatkowo naszej skóry, nie mogą one zawierać substancji tj.:
• sztuczne barwniki;
• substancje zapachowe;
• zbyt duża ilość konserwantów.
W przeciwnym razie zamiast nam pomóc, mogą nam zaszkodzić.
Jeśli będziemy stosować właściwe kosmetyki, trądzik różowaty może się już nigdy więcej nie pojawić. Warto zwrócić uwagę na dermokosmetyki zawierające w swoim składzie substancje tj.:
Składniki |
Właściwości substancji wchodzących w skład
dermokosmetków na trądzik różowaty
|
Kwas azelainowy |
·Hamuje stan zapalny
·Posiada właściwości antybakteryjne
·Redukuje wydzielanie łoju
·Złuszcza obumarły naskórek
·Rozjaśnia przebarwienia oraz zapobiega ich powstawaniu |
Ichtiol |
·Posiada właściwości przeciwzapalne
·Hamuje wydzielanie sebum
·Łagodzi objawy tj. obrzęk, świąd, ściągnięta skóra |
Olejek drzewa różanego |
·Właściwości antyseptyczne oraz bakteriobójcze
·Redukuje stany zapalne
·Wpływa na odporność skóry
·Zmniejsza produkcję sebum |
Betaina |
·Posiada właściwości przeciwzapalne
·Ma właściwości kojące
·Wygładza skórę |
Sprawdziły się one w wielu kosmetykach dla osób z wrażliwą skórą szczególnie narażoną na trądzik różowaty. Dermokosmetyki przechodzą szereg testów w laboratoriach – pod czujnych okiem lekarzy oraz dermatologów.
Trądzik różowaty – kosmetyki naturalne stosowane w profilaktyce oraz leczeniu
Dermokosmetyki do cery z trądzikiem różowatym mogą być stosowane profilaktycznie. W ten sposób możemy zapobiec nieprzyjemnym objawom trądziku, które są bardzo nieprzyjemne i znacznie obniżają jakość naszego życia. W przypadku, gdy zaczniemy używać je zbyt późno, ich działanie może okazać się mało skuteczne. Wówczas konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Dermatolog wdroży odpowiednie leczenie, które warto wspierać deromokosmetykami.
Co na trądzik różowaty? Poznaj Acnerose
Kosmetyki dla cery z trądzikiem różowatym Acnerose są dostosowane do potrzeb osób z tendencją do powstawania wyprysków. Przy ich pomocy możemy zadbać o właściwą pielęgnację skóry. Ważne jest nie tylko odpowiednie nawilżanie oraz odżywianie skóry, ale także jej oczyszczanie. Dlatego też wśród kosmetyków Acnerose znajdziemy nie tylko kremy na dzień oraz na noc, ale także płyn oczyszczający na trądzik różowaty.
Przy pomocy Acnerose skutecznie oczyścimy skórę oraz złuszczymy naskórek. Jednocześnie nawilżymy skórę i załagodzimy ją w nocy. Acnerose posiada właściwości antybakteryjne, reguluje pracę gruczołów łojowych, redukuje stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się skóry dotkniętej trądzikiem różowatym.
Trądzik różowaty – kosmetyki oraz odpowiedni styl życia
Kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym są niezastąpione w profilaktyce oraz leczeniu. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać, że ogromne znaczenie w zapobieganiu trądziku oraz jego leczeniu jest odpowiedni styl życia, czyli właściwa dieta na trądzik różowaty oraz zrezygnowanie z używek tj. papierosy oraz alkohol. W razie alergii należy unikać alergenów.
Trądzik różowaty to nieprzyjemna dolegliwość, która znacznie ogranicza nas w życiu. Osoby nią dotknięte nie mogą swobodnie sięgać po dowolny kosmetyk. Muszą także uważać na to, w czym piorą ubrania, ręczniki oraz pościel oraz w jakim otoczeniu przebywają. Obecność alergenów tj. kurz czy dym papierosa może nasilić objawy trądziku. Warto więc sięgać po sprawdzone dermokosmetyki na trądzik, używać ich regularnie, zwracać uwagę na to, w jakich miejscach przebywamy, a także na to, co jemy.
FAQ
1. Czy nietolerancja pokarmowa może mieć wpływ na rozwój trądziku różowatego?
Tak. Jest to identyczna sytuacja, jak w przypadku alergii. Spożywanie produktów, na które mamy nietolerancję pokarmową, może być przyczyną trądziku.
2. Czy mycie gorącą wodą pomaga na trądzik różowaty?
Nie. Wręcz przeciwnie. Zbyt gorąca woda nie jest wskazana. To częsty błąd popełniany przez osoby dotknięte trądzikiem różowatym. Skórę powinniśmy przemywać letnią wodą. Ważne jest używanie przy tym delikatnych kosmetyków – najlepiej specjalnych dermokosmetyków na trądzik różowaty, które są dostępne w aptekach oraz w sklepach z dermokosmetykami.
3. Jaką dietę powinno się stosować przy trądziku różowatym?
Koniecznie powinniśmy ograniczyć spożycie cukru, tłustych potraw, produktów o wysokim indeksie glikemicznym, a także potraw mącznych tj. białe pieczywo oraz jasne makarony. Warto ograniczyć picie czarnej herbaty oraz kawy. Wskazane są natomiast produkty bogate w kwasy omega 3, witaminę C, E oraz witaminy z grupy B, a także cynk oraz selen. Ponadto warto sięgać po probiotyki i prebiotyki oraz suplementować witaminę D.