Napięcie skóry na twarzy można uzyskać za pomocą dwóch, zasadniczych metod. Pierwszą jest tradycyjny, chirurgiczny lifting twarzy, drugą natomiast jest wykorzystanie specjalnych nici liftingujących. Metody znacznie się od siebie różnią, ale pozwalają na uzyskanie jednakowo dobrych efektów.
Chirurgiczny lifting twarzy
Podczas metody chirurgicznej lekarz dość mocno ingeruje w tkanki pacjenta. Wykonywane są cięcia, za pomocą których chirurg może podciąć powięź mięśniową, podciągnąć ją, wypreparować skórę, a także usunąć jej nadmiar. Zabieg pozostawia blizny za uchem i na skroni w owłosionej części głowy, jednakże po jakimś czasie boją się one i blakną. Cała operacja trwa ok. 3 godzin i wymusza na pacjencie przejście okresu rekonwalescencji, podczas którego nie może się on schylać ani podnosić ciężkich przedmiotów.
Chirurgiczny lifting twarzy daje bardzo dobre rezultaty i co najważniejsze utrzymują się one przez długi czas. Jeżeli twarz jest dobrze pielęgnowana, można cieszyć się jej sprężystością nawet przez wiele lat i nikt nie zauważy, jakiej operacji się poddaliśmy.
Lifting twarzy nićmi liftingującymi
Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest znacznie krótszy, niż ten, którego wykonuje się przy użyciu skalpela. Żeby wykonać całościowy lifting twarzy, potrzeba niespełna 15 do 40 minut, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Całość wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, w tkankę podskórną wprowadza się specjalne nici liftingujące, które mają za zadanie podnieść twarz i pobudzić produkcję kolagenu i elastyny w skórze.
Nićmi liftingującymi można poprawić wygląd czoła, policzków, brwi, żuchwy i szyi. Dzięki ich wykorzystaniu uzyskujemy wygładzenie zmarszczek, wymodelowanie rysów i znaczne ujędrnienie skóry. Wszystko to natomiast bez konieczności cięć. Lifting twarzy nićmi powoduje, że skóra dostaje swoiste rusztowanie, które ją podtrzymuje i stymuluje do działania. Dodatkowo po zabiegu zwiększona zostaje produkcja kwasu hialuronowego w skórze, co daje efekt nawilżenia i wypełnienia. Skóra po liftingu uzyskuje maksymalne naprężenie po ok. 3 tygodniach. Nici rozpuszczają się w organizmie po ok. 12 do 15 miesięcy, jednakże pozytywne efekty odmłodzenia utrzymują się przez okres 5-6 lat.
Która metoda jest lepsza?
Zarówno chirurgiczny lifting twarzy, jak i wykorzystanie nici liftingujących, ma swoje zalety. W pierwszym przypadku uzyskujemy długotrwały efekt, ale musimy liczyć się z niedogodnościami operacji, ewentualnymi skutkami ubocznymi bądź powikłaniami. W drugim przypadku takowe nie występują, ale za to efekt jest znacznie krótszy, bo trwa maksymalnie o 6 lat, później natomiast należałoby go powtórzyć lub wykonać tradycyjny lifting twarzy.
Zasada jest taka, że jeśli skóra jest dosyć odporna i szybko się regeneruje, bardziej opłaca się zastosować lifting twarzy z wykorzystaniem skalpela. Jeśli natomiast nasza skóra jest delikatna i boimy się blizn, lepiej użyć nici liftingujących.