Tropokolagen to substancja, która cieszy się coraz większą popularnością w dziedzinie medycyny estetycznej. W artykule dowiesz się, czym jest tropokolagen i jak działa, jakie ma zastosowania i jakie efekty można osiągnąć dzięki jego stosowaniu.
Czym jest Tropokolagen?
Tropokolagen to związek pochodzenia zwierzęcego, zbudowany z trzech cząsteczek kolagenu, tworzących potrójną helisę o ścisłej budowie. Stanowi strukturalną podstawę budowy włókien kolagenowych o większej grubości, wydzielany do przestrzeni międzykomórkowej polimeryzuje w grubsze włókna o różnej grubości.
Więcej na temat zabiegu : https://dermedik.pl/tropokolagen-guna/
Jak działa Tropokolagen?
Tropokolagen działa na skórę i tkankę łączną, zrównoważając fizjologiczne procesy zachodzące w organizmie pod wpływem starzenia się i wolnych rodników . Iniekcje kolagenu pomagają zwiększyć jędrność skóry i zmniejszyć objawy starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności skóry, zmarszczki, a także redukcja tkanki tłuszczowej. Tropokolagen typu I, jako jego najmniejsza jednostka, jest prekursorem dojrzałego kolagenu]. Już w momencie podania, pobudza fibroblasty do wzmożonej produkcji własnego kolagenu, tworząc „rusztowanie” dla nowopowstających włókien kolagenowych.
Tropokolagen na skórę
Tropokolagen jest stosowany w medycynie estetycznej jako jeden z najskuteczniejszych środków na walkę ze starzeniem się skóry. Dzięki iniekcjom tropokolagenu można w sposób naturalny poprawić jędrność skóry, zniwelować zmarszczki oraz redukować objawy powstałe w wyniku potrądzikowych blizn i rozstępów. Dodatkowo, tropokolagen pomaga w leczeniu skóry dłoni, szyi i dekoltu, ciała, a także redukuje tkankę tłuszczową.
Tropokolagen: Przeciwwskazania
Jest kilka przeciwwskazań do stosowania tropokolagenu. Przeciwwskazaniami są:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Choroby nowotworowe
- Choroby autoimmunologiczne
- Stany zapalne skóry, w tym opryszczka i trądzik
- Nadwrażliwość na składniki preparatu
Warto dodać, że dotychczas nie zaobserwowano żadnych poważnych działań niepożądanych związanych z tropokolagenem . Mimo to, przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tropokolagenu, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań indywidualnych.